فروش عمده و صادرات, مقالات

بازار صادراتی پودر کیوی خشک اعلا

پودر کیوی
بازار صادراتی پودر کیوی خشک اعلا

بازار پودر کیوی برای کشوری چون ایران؛ که در سطح جهان دارای تولیدی انبوه و در رتبه ی چهارم قرار دارد؛ بسیار پر رونق است.

صادرات میوه و پودر شده ی آن برای کشورهای چون هند، روسیه، ترکیه، امارات، عمان، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان، قطر، ارمنستان استقبال خوبی دارد.

میزان تولید این میوه در شهرهای شمالی تالش، آستارا، تنکابن، مازندران، گیلان، گلستان توسط باغداران قوی بوده و اغلب نوع هایواردی کیوی را کشت می کنند.

صنایع تبدیلی کشاورزی به جهت پتانسیل بالای صادرات برای این محصول درصدد هستند با فراوری این میوه با کم کردن ضایعات کشاورزی و کاهش هزینه ها، ارزآوری بیشتری برای کشور داشته باشند.

 

آمار تولید پودر کیوی در کشور

 

آمار تولید میوه کیوی براساس سازمان فائو، در سطح جهان اولین کشوری که در رتبه یک قرار دارد و خاستگاه اصلی این میوه محسوب می شود چین است و بقیه ی کشورهای به ترتیب ذیل در شمار برترین تولیدکنندگان کیوی می باشند:

 

 1. چین
 2. ایتالیا
 3. نیوزیلند
 4. ایران
 5. شیلی
 6. یونان
 7. فرانسه
 8. ترکیه
 9. ایالات متحده ی آمریکا
 10. ژاپن

همان طور که رتبه بندی جهانی را مشاهد می کنید کشور ایران با تولید بالغ بر ۲۹۵ هزار تن در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

قطب اصلی تولید این میوه در داخل کشور، مناطق شمالی چون گیلان و مازندران است و با تولید ۷ درصدی کیوی کل جهان پودر شده ی آن با درجه کیفیت عالی و میزان تولید بالا همراه است.

 

مشتری پودر کیوی خشک اعلا در بازار

 

مشتری پودرهای میوه خصوصا برای میوه های که تولید داخلی هستند استقبال بیشتری دارند شاید عمده ترین دلیل قیمت مناسب و ارزان پودر می باشد.

مشتریان این میوه کسانی را شامل می شود که به دنبال تامین موارد زیر هستند:

 

 • سلامت قلب : به جهت نداشتن کلسترول، حاوی پتاسیم
 • سلامت چشم و جلوگیری از بیماری ماکولار: وجود غنی لوتئین
 • مصرف با خیال آسوده برای دیابتی ها: داشتن فیبر، فروکتوز و اینوسیتول بالا
 • بهترین پیشنهاد برای رژیم لاغری: کالری بالا و احساس سیری
 • مبارزه با ریزش مو: منبع غنی ویتامین C
 • بهترین دارو برای پوست و رفع پیری زودرس: حاوی انواع ویتامین ها

خریداران عمده این میوه خشک شده با شناخت از بازار مصرف برای تامین نیازهای صنابع مختلف مشتریان قوی هستند.

 

فروش صادراتی پودر کیوی درجه یک

 

فروش کیوی های تولیدی در کشور عمدتا  از نوع کیوی های هایوارد هستند چون  به نسبت سایر کیوی ها یزرگ و حدودا ۱۰۰ گرم بوده و پرگوشت و استوانه ای هستند.

کیوی های هایوارد تقاضای صادراتی خوبی برای کشور دارند و به نسبت فراوری ها از این نوع کیوی بسیار زیاد است.

پودر کیوی همانند تازه ی میوه جایگاه خوبی برای خرید و فروش دارد چرا که اهمیت و ارزش غذایی این محصول برای کارخانه جات، صنایع غذایی،  دارویی و بهداشتی شناخته شده است.

همچنین مصرف کننده های نهایی یعنی همان مردم همیشه نمی توانند از نوع تازه استفاده نمایند و ترجیح می دهند در سبد تغذیه خود پودر آن را برای مصارف خود وارد نمایند.

 

خرید اینترنتی پودر میوه کیوی مرغوب

 

امروزه، خریداران عمده پودر میوه جهت صادرات به سمت خرید اینترنتی سوق پیدا کرده اند، وجود سایت های اینترنتی و ارائه ی محصولات با کیفیت و تنوع عالی قطعا سرعت خریدهای آنلاین را بیشتر می کند.

پودر شده ی کیوی برای تولیدکنندگان به خاطر دسترسی آسان به میوه ی مرغوب در کشور و هزینه های حمل و نقل و خرید ارزان میوه در نهایت منجر به کاهش قیمت تمام شده پودر می شود.

مشتریان عمده و جزیی این محصول می توانند با قیمت مناسب از تولیدکنندگان خرید کرده و همچنین با مزایای ارگانیک بودن، طعم و مزه ی واقعی، رنگ سبز روشن و طبیعی کیوی خریدی تضمینی داشته باشند.

مجموعه ی ما با رعایت تمام استانداردهای تهیه ی پودر میوه درصدد رضایت و فروش بهتر برای مشتریان با قیمتی مناسب و کیفیتی صادراتی می باشد.