فروش عمده و صادرات, مقالات

قیمت خرید و فروش پودر انبه مرغوب در بازار

پودر انبه خشک
قیمت خرید و فروش پودر انبه مرغوب در بازار

پودر انبه از میوه انبه تولید شده که دارای پوسته ی زرد رنگ، گوشت زرد طلایی زیبا و آبدار، هسته ی بزرگ که در مرکزش است.
نکته ی جالب در مورد هسته ی انبه این است که می توان جایگزین مغز بادام در شیرینی جات کرد.
تولید انبوه این میوه در مناطق گرمسیری دنیا در هر پنج قاره آسیا، افریقا، اروپا، امریکا و استرالیا می باشد؛ اما در خط کمربندی استوا بیشترین تمرکزبرای کشت وجود دارد.
قابل استفاده بودن این میوه چه به صورت رسیده یا نارس موجب شده است فروش و مصرف انبه رونق بالای داشته باشد و تقریبا چون هیچ ضایعاتی ندارد در حوزه ی صادرات بازار داغی دارد.
پودر میوه انبه خشک شده گزینه ی مناسبی برای خرید و فروش در بازار است تا با قیمت مناسبی بتوان در طول سال برای همیشه تهیه کرد.

 

 

پودر انبه و مصرف پودر انبه

 

انبه جز میوه های گرمسیری است  خاستگاه مخصوص به خودش دارد و اصولا در جنوب ایران در استان هرمزگان و حواشی آن تولید و کشت می آید.
از هسته ی این پودر در صنف قنادی برای شیرینی، دسر، ژله ، نان، کیک، شکلات و آب نبات طعم ویژه ی می دهد.
انبه و پودرش در غذاهای هندی و جنوب آسیا مصرف زیادی دارد، مثلا در سوپ، سبزیجات آب پز و سالادهای میوه مانند چات ماسالا(سالاد هندی) و همچنین در فلافل نقش مهمی در طعم و مزه دارد.
علت اصلی مصرف این پودر در غذاهای تند به خاطر ترش و تند بودن می باشد؛ منتها مصرف آن برای کسانی که طبیعت گرم دارند مانند افراد مبتلا به اگزما، پیشنهاد نمی شود.

 

برترین کشورهای تولید کننده میوه و پودر انبه

 

سلطان میوه ها در مناطق گرمسیری و نیم گرمسیری انبه می باشد، چون جز منبع مهم درامدی و غذایی بین مردم کشورهای جهان سوم است.

 

کشورهای مهم و بزرگ در جهان که تولید گسترده ی دارند به ترتیب میزان تولید بالا در جایگاه یک تا ده جهان قرار دارند:

 

  1. هند
  2. چین
  3. تایلند
  4. مکزیک
  5. اندونزی
  6. پاکستان
  7. برزیل
  8. مصر
  9. بنگلادش
  10. نیجریه

در کشور ما میزان تولید انبه در شهرهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان بسیار خوب بوده است طوری که نقطه قوتی برای صادرات نسبت به کشورهای دیگر محسوب می شود.

 

قیمت خرید عمده برای پودر انبه در بازار

 

خرید عمده انبه به جهت ارزش غذایی بالای همچون وجود ویتامین های Cو Aدر کنار طعم و مزه عالی و آبدار بودنش در بازار جایگاه خاص و لوکس دارد.
کشورهای چون هند و پاکستان اقتصاد کشورشان وابسته ی بیشتری به صادرات این محصول دارد، در ایران هم در مناطق جنوبی منبع اقتصادی مناسبی است.
کشور ما ،ایران، بیشترین میزان خرید عمده ی که برای صنعت غذایی و پودر آن در مصارف مختلف انجام میدهد از کشورهای پاکستان، تایلند، هند و ایتالیا وارد می کند.

 

بازار فروش عمده پودر انبه

 

بازار فروش انبه خوشبختانه به جهت خاصیت دارویی بسیار، ارزش غذایی  زیاد، مغذی بودن برای همه ی سنین، نداشتن ضایعات و رشد خوب این میوه، رونق عالی دارد.
قیمت این میوه و به نسبت پودر انبه به جهت لوکس بودن و ارزش صادراتی دارای قیمت بالاتری از دیگر میوه هاست.
تهیه و استفاده از پودر انبه جایگرین بهتری برای خود میوه در صنعت های مختلف هست که کمک شایانی در خرید با قیمت مناسب تر خصوصا در فصولی غیر از فصل تولید خود میوه می باشد.