فروش عمده و صادرات, مقالات

بازار صادراتی پودر آلو خشک مرغوب در بسته بندی

پودر آلو شابلون
بازار صادراتی پودر آلو خشک مرغوب در بسته بندی

بازار صادراتی پودرهای میوه از جمله پودر آلو جز بازار جدید محسوب می گردد که نیازمند معرفی بهتر پودرها در صنایع مختلف است.

آلو با انواع مختلفی در ایران با حجم بالا تولید می شود منتها نوع کالیفرنیا یا شابلون جز آلوهای هست که در حوزه پودر شدن مناسب است.

میزان برداشت زیاد آلوی تازه این امکان را فراهم می کند تا علاوه بر خشک شدن و بسیاری فراورده های دیگر، پودر شده اش نیز با حجم قابل قبول تولید شود.

مزایای تولید بالا موجب می شود تا به بازارهای صادراتی نیز ورود بهتری صورت گیرد و مشتری با خرید عمده فله یا بسته بندی با قیمت مناسب تجارت نماید.

 

پودر آلو شابلون خشک

 

آلوی تولیدی در کشور انواع مختلفی دارد و هر کدوم طعم و مزه ی شیرین، ملس یافت می شود و مهمترین آلوهای نام آشنا این موارد هستند:

 

  • آلو بخارا
  • آلو خورشتی سیاه
  • آلو شوقانی
  • آلو کبرایی
  • آلو کالیفرنیا

و برخی نام های دیگر ، اما برای پودرکردن آلو نیاز هست از نوع کالیفرنیا استفاده کرد.آلو شابلون نام دیگر آلو کالیفرنیا است که رنگی بنفش دارد، قابلیت پودر شدن بهتری نسبت به آلوهای دیگر دارد؛ پودر شده این نوع آلو در مجموعه ی ما قابل عرضه است.

 

پودر آلوی تولیدی

 

میزان تولید آلو در کشور ما به جهت اقلیم مساعد و مناسب، بسیار عالی است به طوری که در بین بزرگترین کشورهای تولید کننده در رده ششم جهان قرار دارد.

از آن جای که تولید آلو بخارا در نیشابور بوده و منبع و معدن اصلی به عبارتی محسوب می شود، اما آلو شابلون در ساوه و تبریز رشد بهتری دارد.

فراوری های مختلفی از این میوه صورت می گیرد که ۲۰ درصد به پودر شده آن پرداخت می شود؛ این حجم مناسبی برای بازار فعلی می باشد چرا که هنوز جای کار بسیاری برای پودر آلو هست.

تولیدکننده پودر میوه، بعد از خشک کردن آلو به صورت اسلایسی، آلوها در دستگاه پودر قرار داده تا به اندازه لازم و اصولی پودر شود؛ سپس توسط کارشناس این حوزه آنالیز می شود.

 

قیمت پودر آلو بسته بندی شده اعلا

 

قیمت برای پودر شده آلو شابلون یا کالیفرنیا بسته به میزان تولید در داخل، پروسه انجام پودر و همچنین نسبت خود میوه به پودر شده ی آن دارد.

بهترین زمان خریداری خود میوه در فصل برداشت آن است تا بتوان با حجمی مناسب از خود باغدار تهیه کرد و قیمت بسیار پایین تر از بازار تره بار و تهران پرداخت.

بعد از تامین خود میوه، که باز بهتر است جنسی را انتخاب کرد که کاملا گوشتی باشد، به عبارتی رسیده و زنده باشد یعنی خیلی له نشده وهمچنین خیلی هم کال نباشد.

با رعایت در اصول خرید و خشک کردن با بیشتر حجم خشک شدن، قطعا مقدار پودر به دست آمده نیز بیشتر شده و قیمت نیز ارزان تر می شود.

 

خریدار پودر الو مرغوب

 

خریدار پودر میوه اغلب کسانی هستند که با خود میوه تازه یا خشک شده ی در صنعت مصرفی خود در ارتباط هستند.

میوه ی تازه در هر برهه ی از فصول سال در دسترس نیست؛ و برای همین یک سری مواد غذایی در فصول خود میوه می توانند تهیه کنند مگر اینکه سردخانه بهره ببرند که این خود بر روی قیمت میوه تاثیر می گذارد.

میوه خشک یا چیپس هم گزینه دیگری برای استفاده از میوه در زمان های نبود میوه ی تازه هست؛ اما همیشه قابل استفاده نیست خصوصا برای طعم دهندگی بهتر است از پودر میوه استفاده کرد.

پودر آلو مانند هر میوه دیگر خواص خاص خود را دارد و با طعم ملس می توان در کیک، شیرینی، غذاها و دسر حتی شکلات و مارمالاد نیز استفاده کرد.

 

بازار فروش پودر آلو فله و بسته بندی

 

خرید و فروش آلو شابلون خشک در بازار رونق خوبی دارد و برای کشورهای مختلف مرزی، عربی و حتی کشورهای اروپایی صادر می شود.

بررسی بازار پودر آلو می توان از روی میزان صادرات تازه ی میوه وخشک شده ی ان برای صنایع داخل و بازار خارج انجام داد.

حال با عرضه و آشنایی پودر آلو به بازرگانان و تجار می توان بازار جدیدی برای پودرهای میوه باز کرد تا در کنار فراوری های مختلف این محصول را صادراتی کرد.

مجموعه ی ما با فراهم نمودن پودرهای مختلف میوه به صورت کاملا ارگانیک و خالص با توجه به نوع درخواست خریدار آماده عرضه پودر آلو به صورت فله در بسته های ۲۰، ۵۰ کیلوی و یا بسته بندی در گرم های ۱۰۰تا ۱۰۰۰ می باشد.